שאלות ותשובות

אתרנו מאובטח בסטנדרט המחמיר והגבוה ביותר לקנייה מאובטחת ובטוחה באתרי אינטרנט בעולם, אשר קובע דרישות מחמירות ביותר בנוגע לשמירה של פרטי כרטיס האשראי של משתמשי האתר. חשוב לנו לשמור על אבטחה מירבית וחסיון נתונים. ניתן לראות כי לצד כתובת האתר מופיע סימן של מנעול המאשר כי האתר מאובטח לרכישה.
אתרנו תומך בכרטיסי אשראי ישראליים ובינלאומיים בתוקף - ויזה, ישראכארט, אמריקן אקספרס, מאסטרקארד ודיינרס. אתרנו אינו תומך במזומן. ניתן לרכוש דרך PayPal Express.
עד 24 שעות מרגע הרכישה יישלח אישור הזמנה לכתובת המייל שהוזנה בפרטי ההזמנה.
נבדוק ב"ספאם" במייל, לעיתים האישור נשלח ל"ספאם" ולכן רצוי לבדוק בשנית. אם בכל זאת לא נמצא אישור ההזמנה, ניתן ליצור עמנו קשר דרך המייל ונפתור את הבעיה ביחד - Yourbestfriendshops@gmail.com
הודעה על הביטול תמסר במייל על ידי המשתמש ותבחן מיידית על ידי צוות האתר. ביטול עסקה ייעשה עד 14 ימים מקבלת המוצר או מסמך הגילוי לפי המאוחר מביניהם. אם ביטול העסקה אושר על ידי הצוות המקוצעי באתר - שלא בעקבות פגם - ייגבו דמי ביטול של 100 ש"ח או 10% (ע"פ הנמוך מביניהם). חברת Friendog זכאית להגיש תביעה בשל ירידה בערך של המוצר. דגשים לביטול - בעת ביטול עסקה עקב פגם - המוצר יוחזר על חשבון האתר. בעת ביטול עסקה שלא עקב פגם - המוצר יוחזר על חשבון הצרכן.
לא ניתן לשנות אמצעי תשלום לאחר ההזמנה. כאשר ההזמנה בוצעה, נשלח אישור הזמנה לכתובת המייל עם חשבונית העסקה ולכן לא ניתן לשנות את אמצעי התשלום לאחר ההזמנה.
זמני המשלוח אינם קבועים ועשויים להארך בין 9-21 ימי עסקים מרגע ההזמנה באתר. מהנסיום שלנו, עלולים להיווצר עיכובים שאינם בשליטתנו ולכן אנו מתחייבים לזמני משלוח שבין 7-45 ימים. אנו נעשה כל שביכולתינו כדי שחברנו המכשכשים יקבלו את הפינוקים שלהם בהקדם האפשרי ומובטחת שביעות רצון מלאה מצד לקוחותינו.
עד כ48 שעות מביצוע ההזמנה, יישלח אלייך קוד מעקב אשר מודבק לחבילתך ומתעדכן באופן אוטומטי ע"י פקידי דואר ישראל. בדף " מעקב חבילה" נוכל לעקוב ולברר איפה ההזמנה שלי נמצאת כעת.
ההזמנה ניתנת לשינוי עד שעה לאחר ביצועה או לפני קבלת קוד המעקב, אך ורק בתיאום מול שירות הלקוחות. מעבר לכך, כל שינוי בהזמנה יחייב את הלקוח להחזיר תחילה את המוצר הראשוני ורק לאחר מכן ישלח אליו מוצר חלופי. בכפוף לתקנון.
לכל מענה ניתן לפנות אלינו בוואטסאפ - 0547518389 ובדף 'צור קשר' שבתחתית האתר. כמו כן ניתן לפנות אלינו בדף הפייסבוק או האינסטגרם שלנו. שעות הפעילות של שירות הלקוחות נע בין ימי א'-ה' בין השעות 9:00 - 18:00.
כן, על כל מוצר שנרכש, הלקוח מקבל חשבונית מס כדין עבור כל המוצרים שהוזמנו. בחשבונית יפורטו כללי ההזמנה - המוצרים שנרכשו, כמתם ומחירהם.
המשלוחים שלנו מגיעים ישירות מהספקים אליכם. משלוח אצלנו מגיע לנקודת איסוף לבית עסק הכי קרוב לביתך ועולה 9 ש"ח. בקניית 2 מוצרים ומעלה תקבלו מאיתנו משלוח חינם.